חדש במפלגה

בראשות "זו שאין לנקוב בשמה"

ב-10.02.20 התקיימה ישיבה בהולה של ועדת הבחירות המרכזית. על סדר היום עמדה דרישת ח"כ איציק שמולי (עבודה-גשר) לסלק צירוף מילים "לשחרור יגאל עמיר" מפתק ההצבעה של מפלגת "משפט צדק". אומנם, ראשת המפלגה, ד"ר לריסה עמיר, קיבלה זה מכבר את הודעת הועדה בדבר אישור הנוסח הסופי של הפתק (כולל מילים "לשחרור יגאל עמיר"), אך יו"ר הועדה, השופט ניל הנדל, בחר להתעלם מכך וכינה את ההודעה "טעות הכתבן". הדיון התמקד בהשלכות ההרסניות לחברה הישראלית של אזכור שמו של יגאל עמיר על פתק ההצבעה. ד"ר עמיר הזכירה לנוכחים כי רשם המפלגות הכיר בלגיטימיות של דרישת לשחרר את יגאל עמיר משום שניתן לממשה בדרכים חוקיות, כגון שינוי חקיקה או עריכת משפט חוזר. עם זאת, הועדה ברוב 19 קולות מול 2 הצביעה בעד הפסילה של הרישום המבוקש.

בעקבות ההחלטה המקוממת, מפלגת "משפט צדק" דרשה להוסיף לפתק ההצבעה את הכיתוב "בראשות ד"ר לריסה עמיר". למרבה התדהמה, גם הנוסח השגרתי הזה נתקל בהתנגדות עיקשת מצד מרבית חברי הועדה. שם משפחה עמיר הטיל עליהם אימת קודש. תחילה הם סירבו להאמין כי זה אכן שם משפחה של לריסה ודרשו ממנה להציג תעודת זהות. אך גם בהיוודע דבר, הם לא השתכנעו. הרי זה לא שם משפחה מן המנין אלא שם משפחה "עמיר" – השם המצמרר לאזנו של כל ישראלי הגון! מי יודע מה עלול לחשוב הבוחר התמים כשיראה אותו על פתק ההצבעה מאחורי הפרגוד? ברוב של 14 מול 8 קולות ועדת הבחירות המרכזית קיבלה את ההחלטה: לשם משפחה "עמיר" אין מקום על פתק ההצבעה.

חברי מפלגת "משפט צדק" שקלו להציע לועדה להחליף את הרישום "בראשות ד"ר לריסה עמיר" בנוסח "בראשות אתה יודע מי" או "ברשות זו שאין לנקוב בשמה", אך העדיפו להסתפק בפניה לבית המשפט העליון בדרישה לבטל את ההחלטה ההזויה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *